KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15144071
nr 1514 4071
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, "Flora Suecia 2". Signerad. Bildmått: 32x23 cm, yttermått inklusive ram: 57x45 cm
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 9 januari 2023
kl 19:32:24
300 kr
350 kr
400 kr
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind